Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymani przez policjantów agresywni mężczyźni odpowiedzą za pobicie i znęcanie się nad członkiem rodziny, a także kradzież

Data dodania: 12 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Na 3 miesiące do aresztu trafił pierwszy, a na miesiąc drugi z mężczyzn zatrzymanych przez policjantów z Wrocławia, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw w stosunku do członków rodziny. Mężczyźni podejrzani są m.in. o pobicie i znęcanie się nad członkiem rodziny, a także kradzież mienia swoim matkom. Funkcjonariusze zatrzymali ich w trakcie dwóch poważnych interwencji, podczas których konieczne było udzielenie pomocy ofiarom znęcania się. Obaj zatrzymani mogą teraz trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Do pierwszego zdarzenia doszło na terenie działania Komisariatu Policji w Leśnicy. Przed godziną 22:00 policjanci zostali poinformowani o pobiciu kobiety i natychmiast pojechali pod wskazany adres. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

W wyniku podjętych czynności policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, syna kobiety, który jak się okazało pobił swoją matkę. Sprawca w chwili zatrzymania był bardzo agresywny i stawiał opór w związku z powyższym funkcjonariusze byli zmuszeni użyć środków przymusu bezpośredniego.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Wobec podejrzanego zastosowano już miesięczny areszt tymczasowy, a grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ta sama kara grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez dzielnicowych Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany znęcał się nad matką i dodatkowo przywłaszczył sobie jej komputer oraz podgrzewacz. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu.

Policjanci apelują o nie pozostawianie obojętnym na krzywdę drugiego człowieka i informowanie o każdym przypadku znęcania się nawet, jeżeli dotyczy to członków rodziny. Do dyspozycji poszkodowanych oprócz policjantów są również psychologowie Urzędu Miejskiego, współpracujący, na co dzień z Policją. Ofiary, czy sprawcy przemocy mogą korzystać ze specjalnych terapii, dzięki którym mogą próbować rozwiązać wiele problemów rodzinnych.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Źródło: KMP we Wrocławiu