Ta strona używa plików cookie!
close

"Wzorowy Senior" - spotkanie policjantki z mieszkańcami

Data dodania: 28 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Przestępcy wykorzystując łatwowierność i uczciwość ludzką w bezduszny i okrutny sposób odbierają to, nad czym tak ciężko przez całe życie pracowali seniorzy. Dlatego też złotoryjska policjantka realizując założenia wojewódzkiego programu profilaktycznego pn. „Wzorowy Senior”, spotkała się z mieszkańcami Brochocina. Opowiedziała o metodach przestępstw dokonywanych na szkodę osób starszych, a przede wszystkim przekazała informacje jak unikać niebezpiecznych zdarzeń oraz jak postępować w sytuacjach zagrożenia.

Jednym z ważniejszych zagadnień w ramach prowadzonej przez złotoryjskich policjantów profilaktyki są spotkania z seniorami. Widząc potrzebę stałej edukacji zarówno seniorów jak i ich opiekunów pod kątem przestępstw dokonywanych na szkodę osób starszych, złotoryjska policjantka uczestniczyła w spotkaniu z mieszkańcami Brochocina.

Aby seniorzy wiedzieli, jak ustrzec się przed zagrożeniami, funkcjonariuszka mówiła m.in. o aktualnie wykorzystywanych przez oszustów legendach, o historiach, pod pretekstem których pukają do drzwi, przestrzegała przed osobami, które dzwoniąc na telefon stacjonarny podają się za pracowników instytucji lub funkcjonariuszy Policji. Omówiła z seniorami przypadki, z którymi spotkali się w ostatnim czasie a następnie udzieliła rad i wskazówek mających na celu kształtowanie i utrwalanie u seniorów prawidłowych postaw społecznych ze szczególnym naciskiem na asertywność, ograniczone zaufanie do osób nieznajomych i umiejętność radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Poruszyła również tematy bezpiecznych zakupów, bezpieczeństwa na cmentarzach, na drodze oraz w domu.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923

 

 

Galeria