Ta strona używa plików cookie!
close

Włamywał się i kradł - usłyszał 19 zarzutów

Data dodania: 14 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie podejrzanemu o przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymany ma na koncie 19 kradzieży z włamaniem, do których doszło od listopada 2018 do maja br. na terenie powiatu lubańskiego. Łupem sprawcy padły między innymi elektronarzędzia i przewody elektryczne. Teraz za swoje czyny będzie odpowiadać przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy, na podstwie zebranego materiału dowodowego, przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie 19 zarzutów kradzieży z włamaniem.

24 - latek od listopada 2018 roku do maja br. włamywał się do altanek ogrodowych. Sprawca działał zazwyczaj w ten sposób, że wchodził do pomieszczeń poprzez wyłamanie rygli w zamkach drzwi, wybijał albo wyjmował ramy okienne lub wyrywał deski ze ścian altany. Jego łupem padało wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Głównie elektronarzędzia i przewody eleketryczne.

Policjanci przedstawili mężczyźnie 19 zarzutów kradzieży z włamaniem.  Mieszkańcowi powiatu lubańskiego grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubaniu
asp.szt. Justyna Bujakiewcz-Rodzeń
tel. 660-402-169