Ta strona używa plików cookie!
close

"Widzę, słyszę, reaguję" – cykl spotkań z mieszkańcami

Data dodania: 31 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

"Widzę, słyszę, reaguję" – kolejny już raz pod takim hasłem rozpoczął się tegoroczny cykl "spotkań pod parasolem" przygotowany przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, policjantów Komendy Miejskiej w Wałbrzychu oraz Wałbrzyską Radę Seniorów. Organizatorzy rozmawiali z mieszkańcami dzielnicy Piaskowa Góra o problemach z przemocą, o różnego rodzaju uzależnieniach, a osoby starsze otrzymały informacje o tym jak chronić swoje oszczędności przed oszustami.

Podczas spotkania każdy mógł porozmawiać z policjantkami oraz organizatorami przedsięwzięcia nt. problemów z przemocą w rodzinie, uzależnień od alkoholu, narkotyków oraz telefonu, internetu, a także gier komputerowych. Mieszkańcy Wałbrzycha otrzymali informacje, gdzie szukać wsparcia psychologicznego, terapeutycznego oraz pedagogicznego.

Policjanci wraz z pracownikami MOPS-u i członkami Wałbrzyskiej Rady Seniorów rozmawiali także z osobami starszymi. Informowali seniorów o metodach oszustów, którzy wykorzystują każdą okazję, by przejąć ich oszczędności zbierane czasami przez całe życie. Mowa była m.in. o metodach na tzw. wnuczka, policjanta, czy też pracowników zaufanych instytucji publicznych.

Organizatorzy zapowiadają kolejne spotkania, które odbędą się we wrześniu.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

Galeria