Ta strona używa plików cookie!
close

„Wakacyjne Strefy Animacji”- dzieci poprzez zabawę uczą się zasad bezpieczeństwa

Data dodania: 4 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

„Wakacyjne Strefy Animacji” to wspólne działania służb i instytucji, na rzecz poprawy bezpieczeństwa podczas wakacji. Najmłodsi głogowianie poprzez zabawę i uczestnictwo w pokazach służb ratowniczych, uczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz udzielania I pomocy przedmedycznej.

Dzieci poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo uczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dodatkową atrakcją są różnego rodzaju gry i zabawy przygotowane przez MOPS Głogów. Dzieci mogą brać udział w grach zręcznościowych i logistycznych, uczestniczyć w konkursach plastycznych i wokalnych oraz aktywnie  spędzić czas na dmuchańcach.

Wszystkie działania mają na celu nauczyć dzieci oraz ich rodziców bezpiecznego zachowania podczas wakacji i pobytu na plaży, nad wodą, czy w górach. Pokazują także jak spędzić czas bez używek i przemocy. W ramach działań zaplanowano kolejne edycje akcji.

Głównymi partnerami akcji są: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie, Komenda Powiatowa Policji w Głogowie Głogów, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej  Głogów, SM „Nadodrze” Głogów. Do działań włączyły się m. in. Ochotnicza Straż Pożarna Smardzów oraz Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego Grupa Poszukiwawczo –Ratownicza SAR.

Źródło: w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452

podisnp. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria