Ta strona używa plików cookie!
close

„W narkotykach i dopalaczach topisz swoje życie” - konferencja z udziałem trzebnickiej policji

Data dodania: 26 listopada 2015 r.
Miejsce zdarzenia: Trzebnica

Trzebniccy policjanci podczas szkolenia zorganizowanego przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczo-Programowego w Trzebnicy rozmawiali jak skutecznie można walczyć ze zjawiskiem narkomanii w obiektach placówek oświatowych. Funkcjonariusze poinformowali uczestników gdzie najczęściej przy szkołach ujawniane są narkotyki, jak młodzież je przenosi oraz jak się po ich zażyciu zachowuje.

Celem szkolenia było przekazanie gronu pedagogicznemu informacji, które ułatwią rozpoznanie i zwalczanie zjawiska narkomani wśród uczniów trzebnickich szkół oraz wypracowanie metod współpracy w tym zakresie z Policją.
W trakcie spotkania, przy wsparciu pracowników stowarzyszenia "Monar" z Leszna, zaprezentowano uczestnikom wygląd narkotyków i dopalaczy, jakie zabezpieczane są przy nieletnich. Pokazane zostały także urządzenia wykonywane przez narkomanów służące do zażywania środków odurzających. Rozpylony został także zapach dopalaczy i marihuany, aby nauczyciele mogli go rozpoznać na terenie szkoły.

Policjanci w trakcie spotkania przekazali wiedzę o skali zagrożenia narkomanią na terenie powiatu trzebnickiego oraz również poinformowali jak młodzież przenosi narkotyki, w których miejscach przy szkołach są one ujawniane, jak wyglądają osoby po zażyciu konkretnych narkotyków.

Uczestnicy szkolenia zapewnili iż będą kontynuować współpracę z Policją oraz zgodnie z wypracowanymi procedurami, informować o każdym ujawnionym przypadku złamania Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani na terenie szkoły.

Źródło: KPP w Trzebnicy
st.asp. Piotr Dwojak

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria