Ta strona używa plików cookie!
close

„Świadomy Junior” - policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

Data dodania: 6 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z dzielnicowym Komendy Powiatowej Policji w Oławie, w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego „Świadomy Junior”, przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola w Danielowicach.

Jednym z głównych priorytetów działań policji, to edukacja i profilaktyka na rzecz bezpieczeństwa, od najmłodszych lat. Dlatego też policjanci zawsze przyjmują zaproszenia placówek oświatowych organizując spotkania edukacyjne dla najmłodszych. Tak również było z Przedszkolem Publicznym w Danielowicach. To na jego zaproszenie  odpowiedzieli funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką z Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu, kom. Beata Borowicz i asp. szt. Magdalena Janiec – Wasylów. Policjantki w bardzo ciekawy i przystępny sposób rozmawiały z dziećmi na temat bezpieczeństwa.

Funkcjonariuszki omówiły z maluchami podstawowe zasady poruszania się pieszych po drogach: jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, dlaczego należy nosić odblaski szczególnie po zmierzchu i zimowa porą. Opowiedziały również dzieciom, jak bezpiecznie podróżować samochodem – dlaczego dzieci muszą korzystać z fotelików i jaką rolę spełniają pasy bezpieczeństwa w samochodzie.

Mali słuchacze bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Najmłodsi wykazali się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także znajomością zastosowania kolorów, występujących w sygnalizacji świetlnej. Dzieci doskonale wiedziały na jakim świetle wolno im przejść przez przejście dla pieszych.
To spotkanie było również świetną okazją do poznania przez dzieci, swojego dzielnicowego.   Asp. szt. Mieczysław Wilczko z oławskiej komendy opowiedział przedszkolakom, w jaki sposób dzielnicowy może pomagać mieszkańcom również tym najmłodszym.

Niezapomnianą atrakcja dla najmłodszych,  było uczestnictwo w spotkaniu Komisarza Lwa, maskotki Dolnośląskiej Policji, z którą wszyscy uczestnicy spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Każdy przedszkolak dostał od policjantów drobne upominki, w tym odblaski.

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria