Ta strona używa plików cookie!
close

„Świadomy Junior” - dzielnicowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

Data dodania: 9 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Dzielnicowi z powiatu oławskiego w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego „Świadomy Junior” przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa z przedszkolakami. Mali słuchacze bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i wykazali się dobrą wiedzą w podstawowych kwestiach dotyczących poruszanej tematyki.

Jednym z głównych priorytetów działań policji jest edukacja i profilaktyka na rzecz bezpieczeństwa, od najmłodszych lat. Dlatego też policjanci prowadzą działania edukacyjne z tego zakresu nie tylko w szkołach, ale również w przedszkolach. Tym razem dzielnicowi z Jelcza-Laskowic gościli w komisariacie grupę kilkudziesięciu przedszkolaków z opiekunami. Policjanci w sposób przystępny wyjaśnili maluchom podstawowe zasady poruszania się pieszych po drogach: bezpieczne przechodzenie przez jezdnię, dlaczego należy nosić odblaski szczególnie po zmierzchu. Opowiedzieli również dzieciom, jak bezpiecznie podróżować samochodem – dlaczego dzieci muszą korzystać z fotelików i jaką rolę spełniają pasy bezpieczeństwa w samochodzie.

Mali słuchacze bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Najmłodsi wykazali się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także znajomością zastosowania kolorów, występujących w sygnalizacji świetlnej. Dzieci doskonale wiedziały na jakim świetle wolno im przejść przez przejście dla pieszych. Dzielnicowi rozmawiali również z małymi słuchaczami o tym, jak zachować się w przypadku kontaktu z agresywnym psem.

Wycieczka maluchów do Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach była świetną okazją do przyjrzenia się z bliska pracy policjantów. Szczególną atrakcją dla przedszkolaków było zwiedzanie budynku komisariatu, oglądanie radiowozów policyjnych, radiostacji a także możliwość potrzymania w rękach kajdanek oraz innych elementów codziennego wyposażenia do służby każdego policjanta.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605 – 316 – 497

Dzielnicowi rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie