Ta strona używa plików cookie!
close

„Seniorze nie daj się oszukać” - spotkanie

Data dodania: 14 grudnia 2015 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

Na terenie powiatu wołowskiego odbyło się spotkanie edukacyjno – informacyjne zorganizowane dla seniorów. W trakcie spotkania policjant z wołowskiej komendy przedstawił i omówił zagrożenia, w których poszkodowanymi są osoby w podeszłym wieku i mieszkające samotnie.

10 grudnia 2015 roku o godzinie 14.00 w Domu Kultury w Wińsku odbyło się spotkanie edukacyjno - informacyjne zorganizowane dla seniorów zamieszkałych w gminie Wińsko.
W trakcie spotkania policjant z wołowskiej komendy przedstawił i omówił zagrożenia, w których poszkodowanymi są osoby w podeszłym wieku i mieszkające samotnie.

Celem spotkania było przede wszystkim podniesienie świadomości seniorów w kwestii wpływu na własne bezpieczeństwo, uświadomienie uczestnikom spotkania problemu, jakim jest zagrożenie związane z kradzieżami, włamaniami, oszustwami na „wnuczka”, „akwizytora”, „pracownika instytucji” i innymi tego typu wyłudzeniami. Omówiono również metody działania przestępców, a także jak należy prawidłowo reagować na omówione sytuacje.

Jak reagować na nieoczekiwanych gości, którzy pod byle pretekstem chcą wejścia do mieszkania, jak zapobiec kradzieży portfela, jak ważna jest sąsiedzka pomoc. W czasie spotkania zaprezentowano filmy edukacyjne, które przedstawiały sposoby działania przestępców.

Na spotkanie została również zaproszona Pani Katarzyna Staroń Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Wołowie, która radziła jak nie podpisywać niekorzystnych umów pożyczkowych, tak zwanych „chwilówek”.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Wołowie
Oficer Prasowy
asp. szt. Piotr Lewucha
tel. 606 – 364 - 011

 

 

Galeria