Ta strona używa plików cookie!
close

„Rambo” – rozpoczyna służbę w Policji

Data dodania: 22 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Strzelin

W strzelińskiej komendzie rozpoczął służbę wyjątkowy funkcjonariusz –kilkunastomiesięczny owczarek belgijski Malinois o imieniu Rambo. Razem ze swoim przewodnikiem przygotowuje się teraz do pracy w policyjnych patrolach.

Policyjne psy są dla policjantów przewodników wspaniałymi partnerami w czasie służby. Więź jaka rodzi się między psem, a przewodnikiem decyduje o skuteczności ich wspólnych działań w pościgu, w akcji poszukiwawczej czy w poszukiwaniu narkotyków lub materiałów wybuchowych.
Pies służbowy jest specjalnie przygotowywany do wykonywania zadań związanych z egzekwowaniem prawa i zapewnieniem bezpieczeństwa fizycznego ludzi.

Każdy wyszkolony pies ma wykwalifikowanego opiekuna-przewodnika, który współpracuje z nim w celu pomyślnego wykonania powierzonego im zadania, a także zapewnia psu opiekę i dba o jego wyszkolenie. Kiedy oglądamy pokazy szybkości i siły policyjnych psów to widać, że żaden przestępca nie ma z nimi szans.

Nie każdy pies może służyć w policyjnych szeregach. Przywożone przez hodowców na egzaminy muszą mieć specjalne predyspozycje, nie mogą bać się hałasu, muszą mieć odpowiedni poziom agresji, reagować na polecenia. Rambo zdał egzaminy pomyślnie i został właśnie nowym strzelińskim funkcjonariuszem.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. szt. Ireneusz Szałajko
tel. 603 – 765 – 940

 

Galeria