Ta strona używa plików cookie!
close

Próbował ukraść samochód – został zatrzymany przez policjantów chwilę po zdarzeniu

Data dodania: 12 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamanie i próbę kradzieży pojazdu. Spłoszony przez właściciela wyrzucił w pobliskie krzaki przedmioty służące do popełnienia przestępstwa m.in. śrubokręty. Sprawdzenia wykonane przez funkcjonariuszy potwierdziły, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną.

Dyżurny z Komisariatu Policji Wrocław - Grabiszynek otrzymał informację o próbie kradzieży samochodu osobowego. Niezwłocznie skierował pod wskazany adres patrol policji. Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce od razu rozpoczęli przeszukiwanie terenu w celu odnalezienia sprawcy włamania do fiata 125 P. Po krótkiej chwili zauważyli przemieszczającego się w pobliżu mężczyznę, który pasował do podanego rysopisu. Właściciel pojazdu od razu rozpoznał w nim sprawcę.

Okazało się, że wcześniej wracając ze spaceru z psem, widział jak mężczyzna chodzi przy jego samochodzie. Spłoszyło to wtedy złodzieja, który szybko uciekając, wyrzucił narzędzia w krzaki. Pojazd nosił ślady włamania na karoserii i miał ze środka wyrwaną stacyjkę z kablami. Sprawdzając okoliczny teren policjanci znaleźli śrubokręty oraz brakujący fragment stacyjki z okablowaniem.

Zatrzymany 41-latek przyznał się do włamania i próby kradzieży pojazdu. Okazało się też, że jest osobą poszukiwaną.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności

Źródło: KMP we Wrocławiu
kom. Kamil Rynkiewicz

 

Powiązane wiadomości