Ta strona używa plików cookie!
close

„Prewencja Teatralna” – konkurs dla młodzieży 

Data dodania: 3 listopada 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Cyberprzemoc, narkotyki, przemoc rówieśnicza, uzależnienie od internetu, to tematy, które uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przedstawiali na deskach Centrum Kultury w Lubinie. Konkurs pn. „Prewencja Teatralna” organizowany przez lubińską komendę policji, to niekonwencjonalny sposób na wyrażanie problemów i zagrożeń, z jakimi stykają się młodzi ludzie, a także sposobów w jaki postrzegają je sami. To artystyczne przedsięwzięcie, w którym wzięła udział młodzież z terenu powiatu, miało na celu kształtowanie dobrych postaw i wskazywanie sposobów unikania tego rodzaju sytuacji oraz przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom społecznym. 

Na deskach Centrum Kultury „Muza” w Lubinie, 27 października br. odbył się już kolejny finał konkursu pn. „Prewencja Teatralna”. Zmagania artystyczne uczniów były oceniane przez czteroosobowe jury w składzie: kom. Andrzej Barna – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie, Zofia Marcinkiewicz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Małgorzata Woźniak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Justyna Gumienna z Fundacji Zjednoczonych Artystów „Fuzja”.

Nagrodą główną, o którą walczyli uczniowie, była statuetka przechodnia Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie. Ponadto zwycięska grupa młodzieży otrzymała zaproszenia na warsztaty teatralne, ufundowane przez współorganizatora konkursu, tj. Fundację Zjednoczonych Artystów „Fuzja”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali także nagrody ufundowane przez organizatorów.

Poniżej przedstawiamy laureatów: 

  • I miejsce zajęła młodzież z Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie, w przedstawieniu pn. „Ty możesz być następny”, 
  • II miejsce zajęli uczniowie Technikum TEB Edukacja, 
  • III miejsce I Liceum Ogólnokształcące w Lubinie. 

Wszystkim Serdecznie Gratulujemy.

 

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Lubinie
st. asp. Sylwia Serafin 
tel. 601-974-322  

 

 

Powiązane wiadomości