Ta strona używa plików cookie!
close

„Noga z gazu” – 3 dni i 30 praw jazdy zatrzymali jeleniogórscy policjanci

Data dodania: 12 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

W miniony weekend 30 kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym w powiecie jeleniogórskim. Wszyscy zostali zatrzymani przez policjantów do kontroli za przekroczenie prędkości o ponad 51 km. Rekordzista na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę miał na liczniku 124 km/h. Dodatkowo zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. Policja apeluje – kierowcy „noga z gazu”.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w miniony weekend zatrzymali 30 kierujących, którzy zgodnie z obowiązującymi przepisami stracili prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Rekordzistą okazał się 43-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mężczyzna 9 sierpnia br. na krajowej 3 w Kaczorowie , kierując pojazdem marki VW na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę, miał na liczniku 124 km/h. Ten kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 74.

Kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące, zostali ukarani mandatami w wysokości po 400 zł i otrzymali po 10 punktów karnych.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo, już w tym roku zatrzymali blisko 500 kierowców, którzy stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km na godzinę.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska

podinsp. Krzysztof Zaporowski

Zdjęcie z wideorejestratora przedstawiające przekroczenie prędkości przez auto osobowe