Ta strona używa plików cookie!
close

„NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!” - dzielnicowi z ulotkami w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych

Data dodania: 13 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Dzielnicowi z Polkowic włączyli się w akcję informacyjną organizowaną przez Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych z okazji Światowego Dnia Chorego. Policjanci korzystając z dużego zainteresowania seniorów tym wydarzeniem rozmawiali z osobami starszymi o zagrożeniach ze strony oszustów wyłudzających pieniądze m.in. metodą na „policjanta” i „wnuczka”. Funkcjonariusze tłumaczyli, w jaki sposób należy zachować się w tego typu sytuacjach i przypominali, że Policja nigdy nie prosi o przekazywanie żadnych pieniędzy.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach odwiedzili Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych. Podczas akcji informacyjnej zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Chorego funkcjonariusze rozmawiali z osobami starszymi o metodach, jakie stosują przestępcy, aby oszukać bądź okraść osoby samotne i starsze. Policjanci przekazywali ulotki zawierające informacje na temat działania oszustów.

W ostatnim czasie przestępcy wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. Sprawcy tego typu czynów są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety, mimo prowadzonych kampanii społecznych i działań prewencyjnych nadal znajdują się ludzie, którzy stają się ofiarami tego typu zdarzeń. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. „wnuczka”, przekazują często oszczędności całego życia.

Dzielnicowi w trakcie prowadzonych rozmów przekazali uczestnikom swoje dane kontaktowe, przypominając jednocześnie o funkcjonowaniu aplikacji „Moja Komenda” oraz zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pamiętajmy o tym, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Bądź czujny, nie daj się oszukać. Jeżeli masz podejrzenia, że ktoś próbuje wyłudzić od Ciebie w ten sposób gotówkę, natychmiast skontaktuj się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

 

 

 

Galeria