Ta strona używa plików cookie!
close

„Miasto Dzieci" z policjantami świdnickiej komendy

Data dodania: 9 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

W ramach odbywającej się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy półkolonii pod nazwą „Miasto Dzieci”, swoje stanowisko wystawia także Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy. Najmłodsi poznają na nim zasady bezpieczeństwa, specyfikę pracy policjanta oraz dowiadują się jak wygląda i działa sprzęt służbowy. W zajęciach weźmie udział ponad 1100 dzieci.

Od 3 do 12 lipca br. świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji jest bazą półkolonii pn. „Miasto Dzieci”, przeznaczonej dla uczniów szkół z powiatu. Wśród szeregu stanowisk prezentujących tajniki wielu zawodów, nie zabrakło także przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Policjanci zapoznają najmłodszych ze specyfiką pracy funkcjonariuszy oraz demonstrują sprzęt służbowy. Dzieci dowiadują się jak bezpiecznie spędzać czas w domu i poza nim, na co zwracać uwagę podczas wypoczynku nad wodą, jak zachowywać się w stosunku do osób obcych oraz w jaki sposób skutecznie wezwać pomoc.

Z kolei technik kryminalistyki przybliża najmłodszym ciekawostki związane z zabezpieczaniem śladów. Niewątpliwą atrakcją jest możliwość przymierzenia elementów umundurowania oraz próba samodzielnego pobrania odbitek linii papilarnych.

W "Mieście Dzieci" udział weźmie ponad 1100 dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Źródło: KPP Świdnica
sierż. Magdalena Ząbek

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Galeria