Ta strona używa plików cookie!
close

Mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie spowodował zdarzenie drogowe

Data dodania: 5 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Świdniccy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję. Teraz odpowie on przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zdarzenia drogowego. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Świdniccy policjanci otrzymali informację o kolizji drogowej na jednej z ulic miasta. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem nie zachował bezpiecznej odległości przed  poprzedzającym go autem, w wyniku czego doprowadził do kolizji.

Po zdarzeniu sprawca zbiegł w nieznanym kierunku. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Przybyły na miejsce patrol policji szybko ustalił dane podejrzanego. Dzięki sprawnej akcji funkcjonariuszy, sprawca kolizji już kilkanaście minut po zdarzeniu został zatrzymany. Okazało się, że jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie potwierdziło, że w momencie zatrzymania miał 4 promile alkoholu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Oprócz odpowiedzialności za przestępstwo, jakim jest prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, zostanie on także ukarany za popełnione wykroczenia drogowe.

Przypominamy. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 2. Za tego typu czyn, zgodnie z nowelizacją przepisów grozi też oprócz zatrzymania prawa jazdy, bardzo wysoka kara finansowa.

Zwracamy się z apelem o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu i reagowanie na innych kierowców, którzy to zrobili. Skutki takiego nieodpowiedzialnego zachowania mogą być tragiczne.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy
st.sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642