Ta strona używa plików cookie!
close

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”- gra terenowa

Data dodania: 27 czerwca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Oleśnica

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy wspólnie z przedstawicielami Nadleśnictwa Oleśnica Śląska oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy zorganizowali grę terenową, w której uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Oleśnicy. Gra miała na celu przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.

Na terenie parku miejskiego w Oleśnicy odbyła się „gra terenowa” w ramach przedsięwzięcia MSWiA - „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Celem zabawy było propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą w miejscach, w których dzieci i młodzież będą spędzać czas wolny. Dodatkowo przypominano o prawidłowym zachowaniu się w miejscach użyteczności publicznej m. in. placach zabaw, plażach, kąpieliskach, parkach czy lasach.

W zajęciach uczestniczyli przedstawiciele trzech formacji: Policji, Praży Pożarnej oraz Nadleśnictwa, którzy przygotowali szereg zadań.

Uczniowie klas czwartych i piątych wraz z wychowawcami otrzymali w kopertach wskazówki mające posłużyć do odnalezienia poszczególnych stanowisk zadaniowych. W trakcie gry uczestnicy mieli za zadanie m. in. ułożyć puzzle i odgadnąć określone gatunki drzew i roślin, wykorzystując napisy ułożyć hasła tworzące zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Poszczególne zadania niosły przesłanie dydaktyczne kształtowania umiejętności współdziałania w grupie. Klasy po ukończonych zadaniach otrzymywały elementy składające hasło „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Do celów edukacyjno-promocyjnych zostały przygotowane ulotki i naklejki, które uczniowie otrzymali wraz z odblaskami na zakończenie gry.

W ramach akcji został ogłoszony konkurs na spot promujący działania pt. „Filmowy przeWODNIK”, w konkursie mogą brać udział zespoły do 5 osób w wieku do 18 lat. Szczegóły konkursu oraz regulamin na stronie internetowej Konkurs filmowy "Filmowy przeWODNIK".

Źródło: KPP w Oleśnicy 
st. post. Karolina Walczak

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

 

Galeria