Ta strona używa plików cookie!
close

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”- dolnośląscy policjanci kontrolują miejsca wykorzystywane do kąpieli

Data dodania: 5 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Dolnośląscy policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji pn. ”Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, a także innych działań prewencyjnych systematycznie kontrolują miejsca wykorzystywane do kąpieli. Sprawdzane są w szczególności tzw. „dzikie kąpieliska” oraz obszary, gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom wypoczywającym w rejonie rzek, stawów oraz innych akwenów wodnych. Policjanci przypominają, aby nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Przykładem tego typu działań na Dolnym Śląsku są dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, którzy systematycznie odwiedzają miejsca znane jako tzw. „dzikie kąpieliska”. Również policjanci patrolujący miasto i teren powiatu głogowskiego, w ramach swoich działań, dokonują stałej kontroli terenów przyległych do Odry oraz samej rzeki.

Przypominamy, że rzeka Odra jest szlakiem żeglugowym objętym zakazem kąpieli.

Ostrzegamy, że kąpiel i korzystanie ze sprzętów wodnych po alkoholu lub środkach odurzających jest zabronione i może być przyczyną tragedii. Kąpiel w zbiornikach wodnych, gdzie nie ma żadnego zabezpieczenia oraz oznakowania, jest bardzo niebezpieczna i stanowi poważne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia.

Najlepsze miejsca do wypoczynku i pływania, są kąpieliska oraz baseny strzeżone przez służby ratownicze. Miejsca te na terenie miasta i powiatu głogowskiego są odpowiednio zorganizowane i oznakowane.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452

 

 

Galeria