Ta strona używa plików cookie!
close

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" - doskonalenie umiejętności dolnośląskich policyjnych patroli narciarskich

Data dodania: 11 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Przedstawiciele Wydziału Prewencji oraz Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeprowadzili kolejne już zajęcia doskonalące dla dolnośląskich policyjnych patroli narciarskich. Tym razem w zajęciach uczestniczyli funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. W ramach szkolenia przewidziano również zajęcia dla użytkowników terenów narciarskich

Lubańscy policjanci brali udział w szkoleniu zorganizowanym w ramach doskonalenia zawodowego przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Zajęcia odbyły się na stoku w Świeradowie Zdrój, w ramach działań zgodnych z założeniami kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"

Szkolenie składało się z dwóch części - teoretycznej oraz praktycznej. W trakcie szkolenia teoretycznego przypomniano podstawowe przepisy regulujące zasady zachowania się na zorganizowanych terenach narciarskich, oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku zdarzeń zaistniałych na stokach.
 
Część praktyczna obejmowała natomiast przygotowanie fizyczne do pełnienie służby na stokach oraz doskonalenie umiejętności jazdy na nartach. W ramach szkolenia przewidziano również zajęcia dla użytkowników terenów narciarskich zgodnie z trwającą akcją "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", a chętnych miłośników białego szaleństwa nie brakowało.
 
asp. szt. Paweł Petrykowski
 
(źródło – KPP w Lubaniu)
Oficer Prasowy
asp. Magdalena Juźwicka

 

Galeria