Ta strona używa plików cookie!
close

„Kręci mnie bezpieczeństwo” na festynie w Świdniku

Data dodania: 16 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kamienna Góra

Policjanci z powiatu kamiennogórskiego uczestniczyli w plenerowej imprezie w Świdniku, organizowanej jak co roku przez Urząd Gminy Marciszów oraz Sołectwo Świdnik. Funkcjonariusze utworzyli specjalny punkt informacyjno - prewencyjny, gdzie rozmawiali z mieszkańcami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa dotyczących dzieci i dorosłych. Na uczestników spotkania biorących udział w różnych konkursach czekały liczne nagrody.

Kamiennogórscy policjanci we współpracy z przedstawicielami Urzędu Gminy w Marciszowie podczas odbywającego się kolejnego festynu zorganizowali punkt informacyjno - prewencyjny. Funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami m.in. o niebezpieczeństwach, jakie mogą pojawić się w czasie letniego wypoczynku. Ostrzegali przed zażywaniem narkotyków, dopalaczy a także innych używek.

Policjanci rozdawali ulotki oraz kolorowanki dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa na drodze. Można było także zrobić sobie pamiątkowy „odcisk palca”. Każdy zainteresowany mógł sobie zrobić także zdjęcie z maskotką dolnośląskiej policji - komisarzem Lwem oraz wsiąść do radiowozu i zobaczyć z bliska sprzęt służbowy, jakim dysponują policjanci oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Działania realizowane były w ramach ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
asp. szt. Grzegorz Szewczyk
tel. 600-228-846

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości