Ta strona używa plików cookie!
close

“Kręci mnie bezpieczeństwo – Niepokonani”

Data dodania: 24 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

W grudniu 2017 roku zakończyła się II edycja bezpłatnego kursu samoobrony dla każdego, w ramach ogólnopolskiej akcji policyjnej “Kręci mnie bezpieczeństwo – Niepokonani".

Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu wspólnie z  Centrum Szkoleniowym KS Samuraj Lubań w ramach ogólnopolskiej akcji policyjnej "Kręci mnie Bezpieczeństwo – Niepokonani" od 15 listopada br. prowadziła bezpłatny kurs samoobrony dla każdego.
Zajęcia odbywały się w Gimnazjum Publicznym w Pisarzowicach, a kurs prowadzony był przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską i trenerską sztuk walk, w tym przez instruktorów policyjnych, posiadających klasę mistrzowską w sporcie i sztukach walki.

Głównym celem kursu było uświadomienie uczestnikom potencjalnych zagrożeń i sposobów ich neutralizowania oraz przeciwdziałania. Na zajęciach instruktorzy przekazywali wiedzę na temat bezpieczeństwa oraz uczyli umiejętności rozpoznania sytuacji kryzysowych w trakcie zagrożenia i zastosowania podstawowych technik samoobrony.

W szkoleniu wzięło udział blisko 30 uczestników, którzy otrzymali z rąk Naczelnika Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Lubaniu asp. sztab.  Dawida Duchaniuka certyfikaty ukończenia kursu samoobrony w ramach akcji policyjnej "Kręci mnie Bezpieczeństwo – Niepokonani".

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. Magdalena Juźwicka

 

Galeria