Ta strona używa plików cookie!
close

„Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” – działania głogowskich policjantów i strażaków

Data dodania: 11 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Głogowscy policjanci wraz ze strażakami, zorganizowali dla dzieci i młodzieży akcję pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą". Impreza odbyła się na terenie głogowskiej Mariny. Jej celem było promowanie bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku na akwenach wodnych, ale również w innych sytuacjach, z którymi mogą się spotkać dzieci w czasie wakacyjnego wypoczynku i wyjazdów.

Uświadomienie zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą, a przez to poprawa bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku i nad wodą, przekazanie dzieciom informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa, zarówno w życiu codziennym, jak i w sytuacjach mogących powodować zagrożenie dla życia, zdrowia, - takie cele postawili sobie głogowscy policjanci i strażacy.

Działania skierowane były do dzieci, uczestników zajęć prowadzonych przez Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie w okresie wakacyjnym, najmłodszych mieszkańców miasta - przedszkolaków oraz uczniów szkół.

Prowadzący przekazywali także dzieciom informacje o zasadach postępowania w przypadku zaczepiania przez nieznajomego, czy częstowania ich słodyczami lub obdarowywania prezentami. Atrakcją spotkania była prezentacja policyjnego i strażackiego sprzętu.

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Galeria