Ta strona używa plików cookie!
close

„Kręci mnie bezpieczeństwo” - policjanci podczas dolnośląskiego pikniku rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Data dodania: 26 czerwca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław Dolny Śląsk

W miniony weekend policjanci z komendy wojewódzkiej i komendy miejskiej we Wrocławiu uczestniczyli w Pikniku pn. Dolnośląskie Dnia Bezpieczeństwa, zorganizowanym pod honorowym patronatem Wojewody Dolnośląskiego na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Podczas festynu policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” rozmawiali z mieszkańcami na temat zasad bezpiecznego poruszania się rowerzystów, pieszych, a także innych uczestników ruchu drogowego. Rozmowom o bezpieczeństwie towarzyszyło wiele atrakcji.

Piknik pn. Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa zorganizowany został przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przy współpracy z innymi służbami dbającymi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w tym Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Honorowym patronatem imprezę profilaktyczną objął Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

Podczas pikniku na mieszkańców czekało wiele atrakcji. Policjanci z komendy wojewódzkiej i miejskiej we Wrocławiu rozmawiali z uczestnikami festynu o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów dotyczących rowerzystów i pieszych. Swoje umiejętności jazdy na rowerze można było sprawdzić na przygotowanym przez funkcjonariuszy torze przeszkód. Oczywiście jednym z istotnych elementów poruszanych przez policjantów pod czas pikniku były elementy odblaskowe dla pieszych uczestników ruchu drogowego.

Podczas rozmów z funkcjonariuszami można było obejrzeć też policyjny sprzęt wykorzystywany w służbie. Najmłodsi mieli okazję spotkać się z ich przyjacielem – policyjną maskotką Komisarzem Lwem. Mieszkańcy otrzymywali też od policjantów materiały informacyjne z zakresu bezpieczeństwa.

Oprócz Policji, w pikniku uczestniczyli także przedstawiciele innych służb. Można było sprawdzić m.in. swoje auto przed letnimi wyjazdami, sprawdzić na symulatorze, jakie skutki może nieść za sobą jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, czy też dowiedzieć się, co w praktyce oznacza numer 112.

asp. szt. Paweł Petrykowski
 

Wakacje nie zwalniają rodziców z odpowiedzialności

Kręci mnie bezpieczeństwo – głogowscy policjanci na Parafiadzie w Krzepowie

Kręci mnie bezpieczeństwo - zadbajmy wspólnie o bezpieczne wakacje

Wypadki na drogach powiatu milickiego

Pierwszy weekend wakacji za nami

 

 

 

Galeria