Ta strona używa plików cookie!
close

„Kręci mnie bezpieczeństwo” – dbamy o bezpieczeństwo rowerzystów

Data dodania: 17 maja 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Lwówek Śląski

Głównym celem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. Lwóweccy policjanci zauważając w ostatnim czasie wzrost zainteresowania mieszkańców aktywnością rowerową, postanowili połączyć różne formy zapewnienia bezpieczeństwa rowerzystów.

Pierwszą częścią jest edukacja z zakresu poruszania się po drogach i wiedzy z ruchu drogowego. Drugą częścią jest udział policjantów wraz z mieszkańcami w różnego rodzaju imprezach rowerowych i wskazywanie bezpiecznych nawyków takich jak: noszenie elementów odblaskowych, kasków, czy wyposażenie roweru we wszystkie niezbędne elementy. Trzecią częścią jest edukacja z zakresu zabezpieczenia rowerów przed kradzieżą. Policjanci zwracają uwagę mieszkańców na prawidłowe zabezpieczenie roweru w blokadę, przechowywanie go w miejscach oświetlonych, zamkniętych, objętych monitoringiem. Wspomagając miłośników rowerów w zabezpieczeniu rowerów, lwówecka policja prowadzi przy okazji festynów i zawodów, akcję znakowania rowerów.

Wszystkie te elementy miały miejsce na Powiatowym Rozpoczęciu Sezonu Rowerowego. Na lwóweckim rynku zebrało się ponad 350 miłośników rowerów. Wszyscy po wysłuchaniu porad dotyczących bezpiecznej jazdy na rowerze pod czujnym okiem organizatorów Starostwa Powiatowego oraz policjantów, którzy także jechali na rowerach udali się w ciekawą 27 kilometrową trasę, zwiedzając okoliczne atrakcje. Meta rajdu znajdowała się na stadionie miejskim, gdzie tradycyjnie na uczestników czekało policyjne stanowisko znakowania rowerów. Organizatorzy zapewnili także ciepły posiłek oraz świetną atmosferę integracyjną.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu łącząc to z edukacją związaną z bezpieczeństwem.

Do zobaczenia na rowerowym szlaku.

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
asp. szt. Mateusz Królak

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

 

 

Galeria