Ta strona używa plików cookie!
close

"Kaskadowy pomiar prędkości” - działania dolnośląskich policjantów na drogach przeciwko przekraczaniu prędkości

Data dodania: 11 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci z Dolnego Śląska prowadzili na terenie województwa działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem głównym akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów w tym zakresie. Niestety na blisko 1900 skontrolowanych pojazdów grubo ponad połowa kierowców jechała za szybko. Funkcjonariusze przypominają, że prowadzący pojazd zawsze powinien dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze.

Celem kaskadowego pomiaru prędkości było zatrzymanie tych kierujących, którzy po minięciu pierwszego patrolu policji przyspieszają przekraczając dozwoloną prędkość. Tego typu pomiar polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Niestety mimo wielu kampanii społecznych i działań prewencyjnych prowadzonych przez policjantów, nadal znajdują się kierowcy, którzy ignorują przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. Na 1871 skontrolowanych kierowców aż 1098 jechało za szybko.

Policjanci przypominają, że prowadzący pojazd zawsze powinien dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze. Brawura połączona z przekroczeniem prędkości to nadal główne przyczyny tragicznych wypadków drogowych, w których giną ludzie.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KWP we Wrocławiu