Ta strona używa plików cookie!
close

Handlował podrobioną odzieżą sportową – policjanci zatrzymali sprzedawcę

Data dodania: 19 maja 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Głogowscy policjanci zatrzymali na targowisku miejskim 53–letniego mężczyznę. Oferował on do sprzedaży podróbki odzieży sportowej znanych firm. Policjanci zabezpieczyli blisko 340 sztuk odzieży. Ich cena i jakość była znacznie niższa od oryginalnych, o czym nie koniecznie musieli wiedzieć nabywcy.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Głogowie na targowisku miejskim zatrzymali mężczyznę, który oferował do sprzedaży podrobioną odzież. Nielegalnym sprzedawcą okazał się 53-letni mieszkaniec Poznania. Jak ustalili policjanci podejrzany na targowisku miejskim w Głogowie proponował do sprzedaży podróbki odzieży sportowej znanych firm, których wyroby objęte są ochroną znaku towarowego. Proponowany towar był znacznie tańszy niż oryginalne wyroby. Policjanci zabezpieczyli blisko 340 sztuk podrobionej odzieży.

Za wprowadzanie do obrotu wyrobów opatrzonych zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Właściciel zastrzeżonego znaku towarowego może też żądać odszkodowania pieniężnego na drodze cywilnej.

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

 

Galeria