Ta strona używa plików cookie!
close

„Dzień Przedsiębiorczości” w wałbrzyskiej i wołowskiej komendzie Policji

Data dodania: 23 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych Wołów

Uczniowie różnych szkół jak co roku mieli okazję odwiedzić policjantów w ramach ogólnopolskiego programu "Dzień Przedsiębiorczości". Młodzież, która zawitała do Komendy Powiatowej Policji w Wałbrzychu oraz w Wołowie mogła dowiedzieć się m.in. jakie wymagania należy spełnić, żeby zostać funkcjonariuszem i jak przebiega szkolenie podstawowe w szkołach policyjnych.

"Dzień Przedsiębiorczości” to program edukacyjno - wychowawczy dla młodzieży szkół średnich. Sprzyja podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez odwiedziny w wybranych miejscach pracy, uczniowie mają możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, zapoznania się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskania niezbędnych informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy niezbędnych predyspozycjach.

 

Dzięki spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz wołowskiej komendy uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką służby policjantów rożnych pionów. Uzyskali również informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach, które są niezbędne do pełnienia służby w Policji oraz o tym, jak wygląda proces rekrutacji.

 

Mamy nadzieję, że ta wizyta pozwoliła rozwiać wszelkie wątpliwości i w najbliższym czasie młodzi ludzie trafią do służby w wybranych jednostkach Policji.

 

kom. Kamil Rynkiewicz

 

Źródło: KPP w Wałbrzychu, KPP w Wołowie

 

Galeria