Ta strona używa plików cookie!
close

„Dzień Przedsiębiorczości” w Komendzie Powiatowej Policji w Wołowie

Data dodania: 24 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Wołowie odwiedzili policjantów z komendy powiatowej w ramach ogólnopolskiego programu „Dzień Przedsiębiorczości” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Zainteresowani służbą w Policji mogli dowiedzieć się m.in. jakie wymagania należy spełnić, żeby zostać funkcjonariuszem i jak przebiega szkolenie podstawowe w szkołach policyjnych.

21 marca br., funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych. Spotkanie przeprowadzono w ramach ogólnopolskiego programu „Dzień Przedsiębiorczości” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Ideą „Dnia Przedsiębiorczości” jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi i stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania im wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy.

Komenda Powiatowa Policji w Wołowie, jak co roku przyłączyła się do tej akcji umożliwiając młodzieży poznanie specyfiki służby w Policji.

Do wołowskiej jednostki zgłosili się uczniowie, którzy już niedługo staną u progu wyboru dalszego kształcenia i planowania kariery zawodowej. Policjanci udzielili im wszelkich informacji na temat warunków, jakie muszą spełniać kandydaci, którzy chcą wstąpić do służby w Policji, a także zapoznali młodzież ze specyfiką pracy funkcjonariuszy.

Oprócz rozmów o poszczególnych etapach rekrutacji uczniowie mieli także możliwość zobaczenia filmu instruktażowego pokazującego przebieg testu sprawności fizycznej oraz filmu pokazującego przebieg szkolenia podstawowego w policyjnych szkołach. Na koniec zostali oprowadzeni po budynku wołowskiej Policji, gdzie mogli porozmawiać na temat specyfiki służby z policjantami zajmującymi różne stanowiska.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Wołowie
st. sierż. Marzena Pawlik
tel. 606-364-011