Ta strona używa plików cookie!
close

„Dzielnicowy bliżej nas” - debata społeczna

Data dodania: 25 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

W Jeleniej Górze odbyła się debata społeczna pn. „Dzielnicowy bliżej nas”, której współorganizatorem są lokalni policjanci. Spotkanie z mieszkańcami poświęcone było szeroko rozumianemu bezpieczeństwu oraz roli dzielnicowego w społeczeństwie.

W debacie udział wzięli mieszkańcy osiedla, przedstawiciele Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a także policjanci z Komisariatu Policji I w Jeleniej Górze oraz tamtejszej komendy miejskiej. Podczas spotkania omówiono metody działania sprawców przestępstw oszustw oraz wskazano, jak należy zachować się w tego typu sytuacjach. Ponadto funkcjonariusze przypomnieli najczęstsze zagrożenia dotyczące ruchu drogowego. Omówiono także rolę i zadania dzielnicowego, opowiadając o formule pracy dzielnicowych polegającej przede wszystkim na zbliżeniu ich do społeczeństwa. Podkreślano, że jest to niewątpliwie właściwy kierunek działań mających na celu ułatwienie mieszkańcom bezpośredniego kontaktu z dzielnicowym i uzyskania pomocy. W tym miejscu dodać należy, że program „Dzielnicowy bliżej nas” to pierwsza tak kompleksowa zmiana w podejściu do służby dzielnicowych, a jak wiemy, realizowane przez nich zadania są niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli. Na spotkaniu zapoznano również uczestników z aplikacją „Moja Komenda”, która m. in. umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Zebranym przybliżono także funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wskazano, w jaki sposób korzystać z tego narzędzia internetowego.

W trakcie spotkania przedstawione zostały ponadto programy prewencyjne realizowane przez jeleniogórską policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Debata zakończyła się dyskusją, w trakcie której poruszano tematy związane z bezpieczeństwem seniorów w ruchu drogowym, w domach i na ulicy. Wszyscy rozmówcy byli zgodni, że o problemach należy rozmawiać jak najczęściej i przypominać o zagrożeniach w codziennym życiu.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

 

 

Galeria