Ta strona używa plików cookie!
close

„Drugstop” spotkanie z nauczycielami i rodzicami

Data dodania: 12 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kamienna Góra

W jednym z zespołów szkolnych kamiennogórscy policjanci kolejny raz przeprowadzili działania edukacyjno-profilaktyczne w ramach projektu realizowanego przez policjantów z Polski i Czech pn. „Drugstop - transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele oraz rodzice uczniów.

Funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry przeprowadziła kolejne spotkanie w ramach projektu „Drugstop - transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół w Krzeszowie z rodzicami uczniów oraz nauczycielami i pedagogami. W trakcie prelekcji policjantka przedstawiła założenia projektu oraz zaprezentowała rekwizyty znajdujące się w walizkach edukacyjnych zawierających przedmioty, które młodzi ludzie mogą posiadać w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających. Celem spotkania było uczulenie i uwrażliwienie opiekunów na sytuacje związane z możliwością kontaktu ich dziecka z narkotykami. Policjantka zaprezentowała również pokaz multimedialny dotyczący szkodliwości zdrowotnych zażywania środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej w związku z posiadaniem, produkcją oraz dystrybucją narkotyków.

Spotkania w szkołach z nauczycielami, uczniami oraz ich rodzicami to realizacja polsko - czeskiego projektu w zakresie zwalczania transgranicznej przestępczości narkotykowej. Bierze w nim udział osiem jednostek policji szczebla wojewódzkiego, w tym trzy polskie i pięć czeskich. Partnerem wiodącym projektu jest Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
asp. Grzegorz Szewczyk
tel. 600–228–846

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Załączniki

Brak załączników

Galeria