Ta strona używa plików cookie!
close

„Bezpiecznie - chce się żyć” - seminarium z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Data dodania: 21 września 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci po raz kolejny czynnie włączyli się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Dolnego Śląska. Tym razem funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej wzięli udział w seminarium o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w ramach programu „Bezpiecznie – Chce się żyć”.

Przedmiotowe przedsięwzięcie od 2009 roku zgromadziło już kilkaset tysięcy uczestników w całej Polsce. W wielu miastach stało się cyklicznym wydarzeniem wpisanym w kalendarz działań prewencyjno-edukacyjnych. Założeniem programu jest podnoszenie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa na drogach poprzez łączenie edukacji z przyjemnością i każdorazowo seminarium kończy się wydaniem kulturalnym np. koncertem lub spektaklem. 

Tym razem jednym z tematów poruszonych przez ekspertów Wydziału Ruchu Drogowego z KWP we Wrocławiu było tak często spotykane na drogach agresywne zachowanie niektórych kierowców. Funkcjonariusze omówili też działanie powstałych w 2014 roku zespołów, które powołano właśnie do zwalczania agresji na drogach. Przekazując adres specjalnie uruchomionej skrzynki poczty elektronicznej  stopagresjidrogowej@wr.policja.gov.pl, gdzie można przesyłać materiały w postaci linków, filmów a także zdjęć z kamer rejestrujących obraz montowanych w prywatnych samochodach dokumentujących naruszenia prawa.

Policjanci scharakteryzowali najczęstsze przyczyny agresji, jakimi może być m.in. stres, pośpiech, zmęczenie, rywalizacja między kierowcami oraz same ich cechy osobowości np. impulsywność, poczucie mniejszej wartości, brak równowagi emocjonalnej.

Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na temat eliminowania z ruchu nietrzeźwych kierowców oraz stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie Dolnego Śląska. Przekazali również informacje dotyczące statystyk o kierujących poruszających się po alkoholu i środkach psychoaktywnych, akcentując fakt, że zachowania agresywne prowadzą często do zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tragicznych w skutkach. 

Atrakcją kończącą spotkanie był występ zespołów PHOTONY oraz De Mono.

Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości