Ta strona używa plików cookie!
close

„Bezpieczne Wakacje 2019” – działania policjantów w trosce o bezpieczeństwo wypoczywającej młodzieży

Data dodania: 12 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Milicz

Od początku tegorocznych wakacji miliccy policjanci realizują szereg działań o charakterze prewencyjnym w ramach programów profilaktycznych: „Bezpieczne wakacje”, „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczna woda”. Funkcjonariusze podczas licznych spotkań z młodzieżą rozmawiają o ich bezpieczeństwie i przestrzegają młodych ludzi przed zagrożeniami, jakie czyhają na nich w trakcie letniego wypoczynku.

W czasie wakacyjnych spotkań organizowanych wspólnie z pracownikami inspekcji sanitarnej, policjanci poruszają różne zagadnienia związane z bezpieczeństwem przebywającej na wakacjach młodzieży. Rozmawiając z młodymi ludźmi starają się uzmysłowić im skalę zagrożeń jakie niosą ze sobą pewne zachowania.

Mundurowi pojawiają się w różnych miejscach, wszędzie tam gdzie wypoczywają najmłodsi. Pogadanki profilaktyczne odbyły się dotychczas w milickim Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym, w krośnickim schronisku młodzieżowym oraz w Sułowie – podczas miejscowego pikniku rodzinnego. Funkcjonariusze przypomnieli uczestnikom spotkań o zasadach bezpiecznego przebywania nad wodą, o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem ruchu pieszych i rowerzystów oraz o zgubnym dla zdrowia procederze zażywania dopalaczy i narkotyków. W trakcie pogadanek młodzież miała możliwość obejrzenia policyjnych filmów profilaktycznych związanych z tematyką przeprowadzonych rozmów. Łącznie we wszystkich spotkaniach z policjantami wzięło udział już blisko 200 dzieci wraz rodzicami i opiekunami.

Jednocześnie w okresie wakacji funkcjonariusze z milickiej drogówki prowadzą na drogach powiatu liczne działania prewencyjne, których głównym celem jest zapewnienie najmłodszym bezpiecznego wypoczynku. Szczególne znaczenie w tym czasie mają  warunki oraz sposób przewozu dzieci na kolonie i obozy wypoczynkowe. W tym celu odbywają się wzmożone kontrole autobusów i innych pojazdów przewożących najmłodszych do miejsc letniego wypoczynku. Policjanci kontrolują trzeźwość kierowców, stan techniczny autobusów, prawidłowość załadunku bagażu oraz inne elementy wpływające na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 – 135 – 830

 

Galeria