Ta strona używa plików cookie!
close

„Bezpieczne ferie zimowe 2017” - policjant sprawdzał bezpieczeństwo uczniów na półkoloniach

Data dodania: 22 lutego 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

„Bezpieczne ferie zimowe 2017” to ogólnopolska, policyjna akcja prewencyjna, której celem jest kontrola warunków bezpieczeństwa na odbywających się podczas tegorocznych ferii koloniach i półkoloniach dla dzieci i młodzieży. Tym razem funkcjonariusz świdnickiej komendy, wraz z przedstawicielami „sanepidu” oraz straży pożarnej, odwiedził uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu Strzegomia.

Specjalista ds. prewencji kryminalnej z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w towarzystwie przedstawicieli Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Świdnicy oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy odwiedził w ubiegłym tygodniu uczestników zorganizowanych form wypoczynku - uczniów Szkół Podstawowych nr 2 i 3 oraz Gimnazjum nr 2 z terenu Strzegomia.

Celem tych wizyt była kontrola warunków bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, na odbywających się w tych placówkach półkoloniach zimowych, a wszystko to w ramach ogólnopolskiej, policyjnej akcji prewencyjnej - „Bezpieczne ferie zimowe 2017”.

Sprawdzeniu podlegało przede wszystkim przestrzeganie warunków bezpieczeństwa, w tym przepisów przeciwpożarowych oraz utrzymywanie należytego stanu sanitarno-epidemiologicznego. Skontrolowano stan pomieszczeń, w których odbywały się zajęcia, jak i poprawność oraz kompletność prowadzonej dokumentacji.

Ponadto funkcjonariusze przeprowadzili krótkie prelekcje między innymi na temat prawidłowego zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych, takich jak wychłodzenie organizmu podczas górskiej wycieczki, potrzeba wezwania pomocy służb ratunkowych i medycznych, a także bezpiecznych zachowań w domu, w szkole oraz podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przeprowadzono również rozmowy dotyczące ewentualnych zachorowań i urazów, które w trakcie ferii mogłyby mieć miejsce, udzielając jednocześnie informacji, jak należy się zachować i jakie działania podjąć w konkretnych sytuacjach.

W wyniku przeprowadzonych kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości, które mogłyby stwarzać zagrożenie dla uczestników półkolonii.

Pozostaje mieć nadzieję, że dzięki tego typu akcjom najmłodsi wesoło, i co najważniejsze bezpiecznie, spędzą swój wolny, zimowy czas.

Źródło: KPP w Świdnicy
asp. szt. Grzegorz Oleśkiewicz
tel. 607 – 317 – 642

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 


 

Galeria