Ta strona używa plików cookie!
close

„Bezpieczna w swoim mieście”. Zajęcia praktyczne

Data dodania: 25 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Ruszyła kolejna edycja programu prewencyjnego pn. „Bezpieczna w swoim mieście” – kurs samoobrony dla kobiet. Program ma na celu podniesienie bezpieczeństwa własnego kobiet. Realizowany jest przez jeleniogórską policję wspólnie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji – IPA Region Jelenia Góra.

Na sali Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze odbyły się pierwsze zajęcia praktyczne dla pań, które prowadziła psycholog oraz specjalista ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze. Spotkanie dotyczyło psychologicznych aspektów samoobrony oraz sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach i w sytuacjach zagrożenia bez użycia siły. W ramach kursu zaplanowano również zajęcia z ratownikiem medycznym. Panie podczas cyklu spotkań będą miały okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, w jakich sytuacjach stosuje się pozycje ratownicze oraz zapoznać się z resuscytacją krążeniowo - oddechową.

Kilka zajęć z uczestniczkami przeprowadzą policyjni instruktorzy, którzy zaprezentują podstawowe techniki samoobrony, nauczą, jak bronić się w przypadku ataku sprawcy czy też kradzieży torebki na tzw. „wyrwę”.

Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do uniknięcia lub w razie potrzeby - odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

 

Galeria

Powiązane wiadomości