Ta strona używa plików cookie!
close

„Bezpieczna w swoim mieście” – zakończenie kolejnej edycji kursu samoobrony dla kobiet

Data dodania: 27 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

W sali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze odbyło się zakończenie kolejnej edycji kursu samoobrony dla kobiet realizowanego w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście”, którego organizatorem była policja jeleniogórska oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji - IPA Region Jelenia Góra.

Uczestniczki, które dotrwały do końca kursu otrzymały certyfikaty potwierdzające jego ukończenie oraz odblaski w ramach ogólnopolskiej kampanii „Świeć przykładem”. Wręczył je zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – mł. insp. Bogumił Kotowski.

Zajęcia praktyczne odbyły się w sali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze. Już na pierwszych zajęciach uczestniczki  ćwiczyły podstawowe techniki samoobrony.  W ramach kursu odbyły się również zajęcia z psychologiem, z funkcjonariuszem ds. prewencji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz z ratownikiem medycznym.

Głównym celem kursu samoobrony, jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie.

Z uwagi na duże zainteresowanie kursem prawdopodobnie w przyszłym roku  odbędzie się jego kolejna edycja.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska

 

Galeria