Ta strona używa plików cookie!
close

"Bezpieczna Polkowiczanka" - blisko 30 kobiet uczyło się samoobrony pod czujnym okiem policjantów

Data dodania: 6 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Wylany pot na sali gimnastycznej, satysfakcja z uczestnictwa i większe poczucie bezpieczeństwa. Tak można w skrócie podsumować II edycję bezpłatnego kursu samoobrony dla pań, który został zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Polkowicach, pod honorowym patronatem Burmistrza Polkowic. Kursantki nauczyły się nie tylko szybko reagować, ale też prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku oraz kontrolować swoje emocje.

Panie podczas ćwiczeń wykazały się ogromnym zaangażowaniem i wręcz chłonęły wiedzę przekazywaną przez instruktorów. Uwalniały się z chwytów, wykręcały ręce, uderzały w worek treningowy oraz używały do samoobrony przedmiotów codziennego użytku, a wszystko po to, aby czuć się bezpiecznie. Największe zainteresowanie wzbudził element praktyczny polegający na symulowanej sytuacji związanej z napadem i usiłowaniem kradzieży damskiej torebki.

Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach już po raz drugi zorganizowała kurs samoobrony dla pań. Mieszkanki powiatu polkowickiego mogły uczyć się samoobrony pod okiem policjantów z pionu prewencji polkowickiej komendy. Instruktorzy podczas zajęć starali się stworzyć jak najbardziej realne warunki. Sytuacje zagrożenia, w jakich mogą znaleźć się potencjalne ofiary, występują przeważnie w miejscach, w których najmniej się one tego spodziewają. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy i gdzie mogą wystąpić.

Umiejętności nabyte podczas spotkania panie będą mogły wykorzystać w każdym momencie. Kursantki nauczyły się nie tylko reagować szybko, ale prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku oraz kontrolować swoje emocje.

Na koniec Komendant Powiatowy Policji w Polkowicach podinsp. Waldemar Cichocki wraz z przedstawicielem Burmistrza Polkowic, Rzecznikiem Prasowym Urzędu Gminy w Polkowicach - Panem Romanem Tomczakiem wręczyli uczestniczkom pamiątkowe certyfikaty.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

 

Galeria