Ta strona używa plików cookie!
close

„Bezpieczna kobieta” – policjanci zorganizowali szkolenie, w którym wzięły udział mamy i córki

Data dodania: 29 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

W Szkole Podstawowej nr 8 w Głogowie, odbyło się szkolenie w ramach akcji „Bezpieczna Kobieta”. To kolejna już edycja szkolenia, które ma pomóc kobietom w przełamywaniu barier uniemożliwiających skuteczną obronę przed atakiem. Tym razem w zajęciach udział wzięło 40 osób – mamy i córki. 

Zajęcia zorganizowali policjanci wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 8 w Głogowie. Szkolenie obejmowało część teoretyczną, podczas której przedstawiono źródła agresji u człowieka oraz część praktyczną - symulacja zagrożeń i podstawowe sposoby obrony przed napastnikiem.
 
Tym razem w zajęciach uczestniczyły mamy i ich córki. Podczas szkolenia omówiono również zagadnienia dotyczące zachowania bezpieczeństwa na drodze oraz ostrożności w kontaktach z nieznajomymi.
 
Policjanci i pracownicy Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, prowadząc szkolenie kładli nacisk głównie na tzw. miękkie strategie samoobrony przed zagrożeniem jak pewność siebie, asertywność lub negocjacje. Zaprezentowano również, jak bronić się przed agresją stosując dostępne, podręczne przedmioty.  
 
asp. szt. Paweł Petrykowski
 
(źródło – KPP Głogów)
Oficer Prasowy
podinsp. Bogdan Kaleta

 

Galeria