Ta strona używa plików cookie!
close

„Bezpieczna droga do szkoły” - policjanci w trosce o dobro najmłodszych

Data dodania: 11 września 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego od początku roku szkolnego prowadzą działania profilaktyczno - edukacyjne pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” i „Bezpieczny przedszkolak - bezpieczny uczeń”. Podczas spotkań z najmłodszymi funkcjonariusze rozmawiają o tym jak unikać zagrożeń na drodze, w domu, na podwórku a także, co zrobić w sytuacji kiedy zaczepi je ktoś nieznajomy.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest jednym z priorytetowych zadań, przed którymi staje nie tylko Policja, ale również inne instytucje, odpowiedzialne za ochronę takich osób. Jednym z przykładów tego typu działań realizowanych przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie są akcje prewencyjne pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” oraz ,,Bezpieczny przedszkolak - bezpieczny uczeń”.

Dziecko idąc do szkoły i wracając z niej do domu, bawiąc się na podwórku a także przebywając samo w domu może być narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. W związku z tym dzierżoniowscy policjanci realizują od wielu lat spotkania z przedszkolakami oraz dziećmi z najmłodszych klas szkół podstawowych w trakcie których rozmawiają o tym jak unikać tego typu zagrożeń. Funkcjonariusze uczą najmłodszych jak należy zachowywać się w okolicach dróg, jak prawidłowo przechodzić przez pasy a także, co zrobić w sytuacji kiedy zaczepia je ktoś nieznajomy.

Akcja prewencyjna „Bezpieczna droga do szkoły” jest adresowana zarówno do dzieci jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.
Apelujemy więc:

  • Mamo, Tato - dziecko naśladuje Twoje zachowania, daj mu dobry przykład!
  • Nauczycielu - odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!
  • Kierowco - uważaj zawsze w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu i jedź ostrożnie!

Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok.

st. asp. Wojciech Jabłoński
 
Źródło: KPP Dzierżoniów
podinsp. Mariusz Furgała
tel. 606-230-794

 

 

Galeria