Ta strona używa plików cookie!
close

"Policjantem być…" - spotkanie z licealistami

Data dodania: 13 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Funkcjonariusze odwiedzili uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, by rozmawiać o ich planach na przyszłość oraz szeroko pojętym bezpieczeństwie w życiu codziennym. Podczas spotkania policjanci zapoznali słuchaczy ze strukturą i zasadami funkcjonowania jednostki Policji oraz charakterem pracy funkcjonariuszy z poszczególnych wydziałów. Zaprezentowany został również sprzęt policyjny wykorzystywany przez policjantów w służbie.

Policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podczas spotkania z młodzieżą opowiedziały o strukturze organizacyjnej jednostki oraz o tym, jak wygląda procedura rekrutacji do służby w Policji. Następnie przybliżyły słuchaczom, czym zajmują się funkcjonariusze ogniw patrolowo-interwencyjnych, dzielnicowi oraz policjanci pionu kryminalnego. Funkcjonariuszki mówiły również o zadaniach realizowanych, na co dzień przez policjantów pełniących służbę na drogach, a także o pracy technika kryminalistyki.

Wzbudziło to wyraźne zaciekawienie wśród uczniów, co najmniej takie jak sprzęt policyjny, który posiadają i wykorzystują w codziennej służbie funkcjonariusze. Uczestniczący w spotkaniu pracownik wydziału wspomagającego z legnickiej komendy zaprezentował młodzieży m.in. broń PM-98, RWGŁ-3, kamizelkę kuloodporną, hełm kevlarowy oraz kask z osłoną twarzy.

W ramach spotkania, każdy uczeń mógł strzelić z laserowego trenażera strzeleckiego stanowiącego wyposażenie lokalnego Stowarzyszenia Kryza, a także porozmawiać z policjantami o szeroko pojętym bezpieczeństwie w życiu codziennym.  

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649

 

 

Galeria