Ta strona używa plików cookie!
close

,,Niebiescy Mikołaje’’ dla dolnośląskich dzieci

Data dodania: 7 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Z okazji „Mikołajek” dolnośląscy policjanci spotykali się z dziećmi, obdarowując najmłodszych dolnoślązaków słodyczami i upominkami. We Wrocławiu „Niebiescy Mikołajowie” wspólnie z pracownikami MPK, czekali na dzieci z niespodziankami w specjalnym tramwaju Gustaw. Każdy uczestnik na dobry początek otrzymał słodkości, by później mieć siłę na przejażdżkę ulicami miasta i rozmowy o bezpieczeństwie. Policyjni Mikołaje z Komisarzem Lwem byli też w wrocławskim Rynku i jego okolicach. Napotykane dzieci otrzymywały od funkcjonariuszy cukierki, elementy odblaskowe i dobre rady. Także w Legnicy funkcjonariusze wraz z Komisarzem Lwem - Maskotką Dolnośląskiej Policji w centrum miasta obdarowywali słodkościami oraz drobnymi upominkami przechodniów.

We Wrocławiu Mikołajkowy event rozpoczął się o godzinie 10.00 na placu Teatralnym, gdzie na dzieci czekał wyjątkowy tramwaj Gustaw, a w nim policjanci i pracownicy MPK oraz wiele ciekawych niespodzianek. Najmłodsi, mogli pojechać nim w bajkową przejażdżkę po ulicach Wrocławia. W podróży towarzyszyli im policjanci z ich przyjacielem Komisarzem Lwem.

Podczas wycieczki funkcjonariusze opowiadali o bezpieczeństwie w podróży, w domu, szkole i na drodze a także ciekawostki z policyjnej służby. Poprzez zabawę i śpiewanie piosenek, dzieci powtórzyły też ważne alarmowe numery telefonów. Specjalną atrakcją było też spotkanie z ,,Weroniką’’ - policyjnym czworonogiem oraz jego przewodniczką, które razem specjalizują się w wyszukiwaniu materiałów niebezpiecznych. Mundurowi nie zapomnieli również o słodyczach, które w tym szczególnym dniu są elementem obowiązkowym. Każdy uczestnik oprócz słodkości otrzymał też kamizelkę i opaskę odblaskową.

,,Policyjne Niebieskie Mikołaje’’ z Komisarzem Lwem spacerowali też Rynkiem Starego Miasta. Wszystkie napotkane dzieci i Ci dorośli, którzy byli grzeczni, otrzymywali od funkcjonariuszy cukierki, elementy odblaskowe oraz dobre rady.

Także legniccy policjanci oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej tradycyjnie w strojach niebieskich Mikołajów razem z komisarzem Lwem - Maskotką Dolnośląskiej Policji spotkali się z mieszkańcami na legnickim rynku. Funkcjonariusze obdarowywali młodszych oraz starszych przechodniów słodkościami oraz drobnymi upominkami.

Radość i zaskoczenie wśród mieszkańców na widok niebieskich Mikołajów była ogromna. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania mieszkańcy z chęcią robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Przy okazji legniccy policjanci apelowali do mieszkańców o reagowanie na osoby wyziębione, potrzebujące schronienia i informowanie odpowiednich służb.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Wrocław, KMP Legnica)

 

OLEŚNICA - 6 grudnia Komisarz Lew pełnił rolę Mikołaja i rozdawał przedszkolakom elementy odblaskowe

 

 

 
 

 

Galeria