Ta strona używa plików cookie!
close

„Majowy weekend 2018” - bezpiecznie do celu

Data dodania: 27 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Rozpoczęła się policyjna akcja „Majowy weekend 2018”. Na drogach funkcjonariusze spodziewają się wzmożonego ruchu. Dlatego w tym okresie dolnośląscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich osób podróżujących samochodami, motocyklami, rowerami oraz tych, które na wycieczki wybiorą się pieszo. Funkcjonariusze apelują o ostrożność, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznej jazdy. PAMIĘTAJ – bezpieczeństwo na drodze zależy głównie od … CIEBIE!

Długi weekend majowy, to czas na odpoczynek, ale również czas na podróże w gronie rodzinnym,  przyjaciół lub znajomych. Podczas zwiększonego ruchu samochodów na drogach można spodziewać się wystąpienia sytuacji niebezpiecznych, powodowanych przez nieodpowiedzialne osoby. Dlatego policjanci szczególną uwagę zwracają na te kategorie przestępstw i wykroczeń, które są głównymi przyczynami wypadków.

Na terenie Dolnego Śląska patrole ruchu drogowego znajdują się w miejscach najbardziej niebezpiecznych, ustawione pojedynczo lub kaskadowo. Na drogach, oprócz policyjnych patroli oznakowanych, pojawią się też patrole nieoznakowane wyposażone w wideo rejestratory. Funkcjonariusze na poszczególnych odcinkach dróg przy użyciu m. in. radarów i alkotestów sprawdzą, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości oraz czy są trzeźwi.

Podczas działań funkcjonariusze będą egzekwować od wszystkich uczestników ruchu drogowego przestrzeganie obowiązujących przepisów, w szczególności dotyczących:

  • ograniczeń prędkości
  • ustąpienia pierwszeństwa przejazdu
  • prawidłowego wyprzedzania
  • stosowania przepisów o zachowaniu się wobec pieszych
  • stosowania elementów odblaskowych przez pieszych poza obszarem zabudowanym po zmierzchu.

W trakcie prowadzonych kontroli na drodze policyjne patrole będą:

  • eliminować z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających,
  • zwracać uwagę czy osoby poruszające się pojazdami stosują się do obowiązku stosowania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w odpowiednich urządzeniach,
  • reagować na kierujących naruszających przepisy w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego,
  • prowadzić kontrole pojazdów pod kątem przewożonych osób i ładunków.

Najważniejszym jednak celem prowadzonych działań będzie zapewnienie wszystkim poruszającym się po drogach województwa dolnośląskiego bezpieczeństwa podczas podróży. Tak by wszystkie osoby dotarły do miejsc docelowych - najpierw wypoczynku lub spotkań rodzinnych, a następnie bezpiecznie powróciły do domu.

Dolnośląscy policjanci apelują do wszystkich osób poruszających się po drogach o rozsądek i rozwagę podczas podróży, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznej jazdy.

PAMIĘTAJ – bezpieczeństwo na drodze zależy głównie od … CIEBIE!

asp. szt. Paweł Petrykowski

 

 

 

Pobierz film

$esc.html($item.icon)

Drogówka

270 MB