Ta strona używa plików cookie!
close

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” - policjanci prowadzą wakacyjne zajęcia z dziećmi

Data dodania: 12 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci z wałbrzyskiej komendy uczestniczyli w spotkaniu z najmłodszymi w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Pogoda sprzyja wakacyjnym wyjazdom, dlatego funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, jakie powinny zachować podczas spędzania czasu wolnego.

Zajęcia odbyły się siedzibie Centrum Aktywności Lokalnej w Wałbrzychu. Policjanci mówili głównie o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Poprowadzili dyskusję na temat możliwości spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież w okresie wakacji oraz o zagrożeniach wynikających z korzystania z niestrzeżonych akwenów. Przypomnieli, że bezwzględnie należy wykonywać polecenia ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz stosować się do regulaminów kąpielisk.

Ponadto podczas prelekcji policjanci omówili w pełni zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Młodzież dowiedziała się jak bezpiecznie poruszać się rowerem i komunikacją miejską. Nie obyło się bez informacji o ruchu pieszych, a także prezentacji sprzętu policyjnego.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

 

Galeria