Ta strona używa plików cookie!
close

,,Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” – działania policjantów i pracowników MCWR

Data dodania: 18 czerwca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Głogowscy policjanci wraz z pracownikami Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny, zorganizowali dla dzieci i młodzieży akcję pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą". Impreza miała miejsce na terenie głogowskiej mariny i miała na celu promowanie bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku na akwenach wodnych.

Policjanci podczas akcji przekazywali dzieciom informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa, zarówno w życiu codziennym, jak i w sytuacjach mogących powodować zagrożenie dla życia, zdrowia, a także uświadamiali o zagrożeniach związanych z wypoczynkiem nad wodą.

Ponieważ właśnie bezpieczeństwo jest priorytetem działań policjantów i biorących udział w akcji pracowników Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie zaprosili oni na teren mariny nad Odrą wszystkich mieszkańców miasta – tych małych i tych większych.
Ważną częścią tego przedsięwzięcia był pokaz ratowniczy oraz ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzone przez Szkolną Grupę Ratowniczą z Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie.

Funkcjonariusze w rozmowach z uczniami uczestniczącymi w imprezie przekazywali im także informacje o zasadach postępowania w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą, czy częstowania ich słodyczami lub obdarowywania prezentami. Nie zabrakło także informacji o cyber zagrożeniach oraz zagrożeniach ze strony używek - alkoholu, narkotyków, dopalaczy czy papierosów.
 
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
 
Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452

 

Galeria