Ta strona używa plików cookie!
close

"Kręci mnie bezpieczeństwo" - spotkanie z dziećmi w kinie

Data dodania: 4 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Początek wakacji do dobry moment na rozmowy o bezpiecznym wypoczynku. Tym razem policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 71 na ,,zajęciach z bezpieczeństwa’’, które odbyły się w nietypowym miejscu, bo w jednym z kin na terenie miasta. Działania realizowano w ramach kampanii MSWiA pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo".

Akcja informacyjno-edukacyjna ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie i nad wodą. Funkcjonariusze spotykają się z dziećmi i młodzieżą by rozmawiać o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

Podczas prowadzonych ,,zajęć z bezpieczeństwa’’ w dość nietypowym miejscu, bo jednym z wrocławskich kin, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu rozmawiali z uczestnikami spotkania o bezpiecznych formach spędzania wolnego czasu w trakcie wakacji. Niezmiernie ważnym elementem rozmów z dziećmi było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.

Policjanci zwracali również szczególną uwagę na zachowanie ostrożności i rozwagi przebywając w miejscu zamieszkania, na spontanicznych wakacyjnych wyjazdach czy zorganizowanych koloniach,  szczególnie pod nieobecność rodziców lub opiekunów.

Dodatkowo funkcjonariusze dyskutowali z młodzieżą o pracy, zadaniach i roli policjantów, a także udzielali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Na zakończenie prelekcji prowadzący przypomnieli numery alarmowe oraz wskazali sposoby przekazywania informacji o zaistniałych zdarzeniach różnym służbom.

W spotkaniu z wrocławskimi policjantami uczestniczyło blisko 130 osób.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Źródło: KMP we Wrocławiu

 

 

Galeria