Ta strona używa plików cookie!
close

,,Dzielnicowy bliżej nas” – konferencja

Data dodania: 25 kwietnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Z inicjatywy policjantów z powiatu kłodzkiego zorganizowano konferencję pn. ”Dzielnicowy bliżej nas”. Uczestnicy tego przedsięwzięcia rozmawiali m.in. na temat roli dzielnicowego w kształtowaniu poczucia bezpieczeństwa w środowisku lokalnym. Spotkanie było także doskonałą okazją do omówienia wprowadzanych rozwiązań i ich zastosowania w aspekcie inicjowania różnego rodzaju działań na rzecz bezpieczeństwa.

Powiatową konferencję pn. ,,Dzielnicowy bliżej nas” zorganizowali tuż przed weekendem funkcjonariusze z Kłodzka. Udział w tym przedsięwzięciu wzięli m.in. przedstawiciele lokalnych samorządów, Straży Miejskiej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Zarządzania Kryzysowego, a także kadra kierownicza policji powiatu kłodzkiego oraz dzielnicowi z wszystkich jednostek Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Spotkanie zainaugurował insp. Andrzej Sidorowicz-Radzikowski Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku. Podczas swojej wypowiedzi komendant zwrócił uwagę na realizowane przez dzielnicowych zadania i ich w niezwykle ważną rolę w aspekcie bezpieczeństwa mieszkańców. Dodał, że instytucja dzielnicowego jest na tyle ważną dla prawidłowego jej funkcjonowania, że obok np. wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń, stanowi jeden z istotnych elementów uspołeczniania działań Policji. Nadmienił, że działania te realizowane są m.in. w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Następnie głos zabrał mł. insp. Andrzej Czerniatowicz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku, który opowiadał o formule pracy dzielnicowych polegającej przede wszystkim na zbliżeniu ich do społeczeństwa. Podkreślił, że jest to niewątpliwie właściwy kierunek działań mających na celu ułatwienie mieszkańcom bezpośredniego kontakt z dzielnicowym i uzyskania pomocy. Dodał, że program „Dzielnicowy bliżej nas” to pierwsza tak kompleksowa zmiana w podejściu do służby dzielnicowych, a jak wiemy realizowane przez nich zadania są niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli.

Podczas konferencji kom. Krzysztof Bal Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji kłodzkiej policji szczegółowo omówił funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda wykorzystywanych w celu rozwijania komunikacji ze społeczeństwem. Zwrócił także uwagę na to, że Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa należy traktować, jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym.

Organizatorzy konferencji omawiając nową formułę funkcjonowania dzielnicowych mówili także o otwartość i aktywność dzielnicowych, którzy powinni być również inicjatorami działań na rzecz bezpieczeństwa w swoich rejonach służbowych.

st. asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606-754-529

 

 

Galeria