Ta strona używa plików cookie!
close

19 - latek obrabował mieszkanie i ukradł samochód - wpadł w ręce policji

Data dodania: 30 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Mieszkaniec Jedliny-Zdroju wykorzystał nieuwagę właściciela i okradł mieszkanie znajdujące się w jednym z budynków w miejscowości Głuszyca. Następnie ukradł mężczyźnie zaparkowany przed domem niezamknięty samochód. Dzięki przeprowadzonym działaniom nastolatek trafił już w ręce policjantów z powiatu wałbrzyskiego. Funkcjonariusze odzyskali też całe skradzione mienie. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi teraz kara do lat 5 pozbawienia wolności.

Pokrzywdzony zgłosił policjantom Komisariatu w Głuszycy kradzież mieszkaniową, a także utratę pojazdu. W wyniku zdarzenia z mieszkania zniknęły m.in. narzędzia takie jak siekiera i młotki, akumulator samochodowy, zaczep do ciągnika, czy też żeliwne drzwi do pieca berlińskiego, wycenione na łączną kwotę 1,9 tys. złotych, a sprzed budynku skradziony został samochód osobowy o wartości 2,5 tys. złotych.

Policjanci Zespołu Kryminalnego oraz Zespołu Prewencji komisariatu w Głuszycy odzyskali skradziony pojazd oraz mienie, które złodziej sprzedał w jednym ze skupów złomu w Walimiu. W wyniku realizacji funkcjonariusze zatrzymali w miejscu zamieszkania także 19-latka, który podejrzewany jest o tą kradzież.

Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85