Policja Dolnośląska

Statystyki dnia

29.09.2014
Interwencje1042
Zatrzymani na gorącym uczynku61
Poszukiwani24
- w tym nieletni3
Wypadki drogowe10
Nietrzeźwi kierujący19
29.09.2014
Interwencje1142
Zatrzymani na gorącym uczynku94
Poszukiwani18
- w tym nieletni1
Wypadki drogowe6
Nietrzeźwi kierujący51
28.09.2014
Interwencje1233
Zatrzymani na gorącym uczynku63
Poszukiwani22
- w tym nieletni2
Wypadki drogowe11
Nietrzeźwi kierujący24
26.09.2014
Interwencje1000
Zatrzymani na gorącym uczynku55
Poszukiwani26
- w tym nieletni5
Wypadki drogowe9
Nietrzeźwi kierujący20
25.09.2014
Interwencje1038
Zatrzymani na gorącym uczynku58
Poszukiwani26
- w tym nieletni5
Wypadki drogowe7
Nietrzeźwi kierujący15
24.09.2014
Interwencje919
Zatrzymani na gorącym uczynku49
Poszukiwani24
- w tym nieletni5
Wypadki drogowe7
Nietrzeźwi kierujący16
23.09.2014
Interwencje1024
Zatrzymani na gorącym uczynku39
Poszukiwani34
- w tym nieletni4
Wypadki drogowe5
Nietrzeźwi kierujący12

Ważne informacje

BIP
Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu drogowego na terenie województwa dolnośląskiego - POWIADOM NAS!!!
Orkiestra Policyjna
PAT - Profilaktyka a TY
Policja oddaje krew
Dylematy Policyjne
Policyjni sportowcy
Nasze Pasje
Oceń nas
Komisarz Lew

Najczęściej czytane

 1. Policjanci zlikwidowali kolejną plantację konopi

  Policjanci z powiatu oleśnickiego zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Tym razem plantacja znajdowała się w pomieszczeniach mieszkalnych. Krzewy uprawiane były w specjalnie przygotowanej szafie i pomieszczeniu, wyposażonym w specjalistyczny sprzęt. W mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli także marihuanę przygotowaną już do sprzedaży. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie teraz przed sądem.

 2. Kolejne uderzenie CBŚ w przestępców wywodzących się ze środowisk pseudokibicowskich

  Lider zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się na szeroką skalę przestępstwami narkotykowymi, wpadł w ręce policjantów Centralnego Biura Śledczego. To kolejna już realizacja przeprowadzona przez policjantów, a dotycząca grupy, w skład, której wchodzą m.in. pseudokibice dolnośląskich drużyn piłkarskich. Wcześniej funkcjonariusze przechwycili transport 22 kilogramów amfetaminy oraz zlikwidowali plantację konopi, gdzie zabezpieczono ponad 2,2 tys. krzewów. Łączna wartość zabezpieczonych narkotyków, to około 1,5 miliona złotych.

 3. Nie daj się oszukać – sprawdź zanim dasz pieniądze

  Wielu uczciwych ludzi staje się ofiarą oszustów. Złodzieje, nie mając żadnych skrupułów, kradną lub wyłudzają pieniądze, podszywając się pod naszych bliskich, akwizytorów lub pracowników różnych instytucji. Wykorzystują m.in. ufność osób starszych lub chęć udzielenia przez nich pomocy, by zabrać często oszczędności całego życia. Niemal każdego dnia w Polsce kolejna osoba pada ich ofiarą, ale też coraz częściej, dzięki informacjom i ostrzeżeniom przekazywanym m.in. przez Policję, potencjalni pokrzywdzeni na dają się nabrać.

 4. Tymczasowy areszt za rozbój z użyciem maczety

  Nawet do 15 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z wrocławskiego komisariatu kolejowego, a podejrzanemu o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sprawca zaatakował pokrzywdzonego, raniąc go m.in. maczetą w przedramię i rękę. Jego łupem padły telefony komórkowe. Skradzione mienie policjanci odzyskali, a zatrzymany po przedstawieniu zarzutów, na wniosek prokuratury, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

 5. Zatrzymani za napad rabunkowy na terenie jednej z firm – sterroryzowali nożem pracownika ochrony

  Wałbrzyscy policjanci ustalili i zatrzymali czterech młodych mężczyzn, podejrzanych o napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do którego doszło na terenie jednej z firm. Sprawcy sterroryzowali pracownika ochrony, przykładając mu nóż do szyi. Ich łupem padły telefon, CB radio, agregat prądotwórczy, pompa elektryczna wody, piła spalinowa oraz wiertarka udarowa. Skradzione mienie funkcjonariusze odzyskali, a zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

STOP SEKSTYRUSTYCE