Policja Dolnośląska

Statystyki dnia

30.07.2015
Interwencje1013
Zatrzymani na gorącym uczynku54
Poszukiwani28
- w tym nieletni3
Wypadki drogowe6
Nietrzeźwi kierujący14
29.07.2015
Interwencje1080
Zatrzymani na gorącym uczynku55
Poszukiwani29
- w tym nieletni3
Wypadki drogowe7
Nietrzeźwi kierujący20
28.07.2015
Interwencje1207
Zatrzymani na gorącym uczynku42
Poszukiwani23
- w tym nieletni2
Wypadki drogowe12
Nietrzeźwi kierujący17
27.07.2015
Interwencje1092
Zatrzymani na gorącym uczynku77
Poszukiwani21
- w tym nieletni2
Wypadki drogowe6
Nietrzeźwi kierujący29
26.07.2015
Interwencje1338
Zatrzymani na gorącym uczynku77
Poszukiwani12
- w tym nieletni0
Wypadki drogowe6
Nietrzeźwi kierujący23
25.07.2015
Interwencje1454
Zatrzymani na gorącym uczynku52
Poszukiwani11
- w tym nieletni1
Wypadki drogowe10
Nietrzeźwi kierujący24
24.07.2015
Interwencje1476
Zatrzymani na gorącym uczynku49
Poszukiwani22
- w tym nieletni2
Wypadki drogowe2
Nietrzeźwi kierujący16

Ważne informacje

BIP
Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu drogowego na terenie województwa dolnośląskiego - POWIADOM NAS!!!
Granty norweskie
Orkiestra Policyjna
PAT - Profilaktyka a TY
Policja oddaje krew
Dylematy Policyjne
Policyjni sportowcy
Nasze Pasje
PKZP
Oceń nas
Komisarz Lew

Najczęściej czytane

 1. Obchody Święta Policji w Wałbrzychu z udziałem Pani Minister Spraw Wewnętrznych Teresy Piotrowskiej

  W Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju odbyły się uroczystości związane z obchodami 96 rocznicy powołania Policji Państwowej, w których uczestniczyli m.in. Pani Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska oraz Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński. W uroczystości oprócz kierownictwa dolnośląskiej i wałbrzyskiej Policji wzięli udział również parlamentarzyści ziemi wałbrzyskiej, Wiceprezydent Wałbrzycha, Biskup Diecezji Świdnickiej, przedstawiciele wałbrzyskiego starostwa powiatowego i pozostałych powiatowych, miejskich i gminnych władz samorządowych, a także przedstawiciele służb mundurowych, emeryci i renciści policyjni oraz zaproszeni goście i licznie zgromadzeni mieszkańcy.

 2. Zatrzymana za liczne oszustwa przy sprzedaży biletów na imprezy rozrywkowe i sportowe – pokrzywdzeni to, co najmniej kilkaset osób z terenu kraju

  Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie, ustalonej i zatrzymanej przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a podejrzanej o liczne oszustwa przy sprzedaży biletów na imprezy rozrywkowe i sportowe. Kobieta poprzez portale społecznościowe oferowała do sprzedaży bilety, których w rzeczywistości nie miała. W ten sposób oszukała, co najmniej 200 osób z terenu kraju, na kwotę nie mniejszą niż 60 tys. złotych.

 3. Zatrzymani za kradzież w tramwaju

  Wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w tramwaju damskiego portfela z dokumentami, kartami bankomatowymi i pieniędzmi. Do zatrzymania dwóch podejrzanych osób w tej sprawie doszło po informacji przekazanej przez jednego z miejskich taksówkarzy. Jak się okazało sprawcy zdążyli już wypłacić pieniądze w kwocie kilkuset złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione rzeczy i zatrzymali obu mężczyzn. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

 4. Mając ponad 3 promile jechał tzw. "wężykiem" unikając w ostatniej chwili zderzenia czołowego z innym pojazdem – pijany kierowca trafił w ręce policjantów

  Właściwa postawa mieszkańca i szybka reakcja średzkich policjantów pozwoliły na zatrzymanie nietrzeźwego kierującego. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, obserwowany przez niego kierowca w pewnym momencie zaczął poruszać się lewym pasem, unikając w ostatniej chwili zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem. Po zatrzymaniu przez policjantów, przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało u mężczyzny ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

 5. Policjanci z księżmi na drodze

  W związku ze świętem patrona kierowców św. Krzysztofem funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu wspólnie z księżmi z Parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja prowadzili działania prewencyjne związane z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przeprowadzali kontrolę drogową i przypominali o przestrzeganiu przepisów prawnych obowiązujących kierowców natomiast ksiądz przywoływał „kodeks etyczny”, o którym powinien pamiętać każdy prowadzący pojazd. Wszystkie osoby otrzymały od duchownych obrazek ze świętym Krzysztofem.

STOP SEKSTYRUSTYCE