Policja Dolnośląska

Statystyki dnia

06.07.2015
Interwencje1347
Zatrzymani na gorącym uczynku66
Poszukiwani23
- w tym nieletni3
Wypadki drogowe12
Nietrzeźwi kierujący22
05.07.2015
Interwencje1432
Zatrzymani na gorącym uczynku75
Poszukiwani14
- w tym nieletni0
Wypadki drogowe3
Nietrzeźwi kierujący31
04.07.2015
Interwencje1529
Zatrzymani na gorącym uczynku62
Poszukiwani22
- w tym nieletni2
Wypadki drogowe10
Nietrzeźwi kierujący22
03.07.2015
Interwencje1327
Zatrzymani na gorącym uczynku52
Poszukiwani19
- w tym nieletni0
Wypadki drogowe8
Nietrzeźwi kierujący11
03.07.2015
Interwencje1266
Zatrzymani na gorącym uczynku66
Poszukiwani29
- w tym nieletni2
Wypadki drogowe17
Nietrzeźwi kierujący22
01.07.2015
Interwencje1275
Zatrzymani na gorącym uczynku71
Poszukiwani19
- w tym nieletni4
Wypadki drogowe10
Nietrzeźwi kierujący16
30.06.2015
Interwencje1261
Zatrzymani na gorącym uczynku67
Poszukiwani30
- w tym nieletni4
Wypadki drogowe6
Nietrzeźwi kierujący18

Ważne informacje

BIP
Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu drogowego na terenie województwa dolnośląskiego - POWIADOM NAS!!!
Granty norweskie
Orkiestra Policyjna
PAT - Profilaktyka a TY
Policja oddaje krew
Dylematy Policyjne
Policyjni sportowcy
Nasze Pasje
PKZP
Oceń nas
Komisarz Lew

Najczęściej czytane

 1. Wywiózł żonę do lasu ...

  Dzięki doskonałej znajomości terenu policjanci uratowali kobietę, wywiezioną przez męża do lasu. Jak podała telefonicznie zgłaszająca, mężczyzna twierdził, że ją zabije. Pokrzywdzonej udało się uciec zaraz po przybyciu na miejsce i schować w krzakach. Gdy policjanci dotarli do lasu i zatrzymali szukającego żony mężczyznę, dyżurny telefonicznie poinformował ją, że może już wyjść z ukrycia.

 2. Szczęśliwy finał poszukiwań dwójki małych dzieci

  Rozpoczęły się wakacje i na szczęście tym razem skończyło się wszystko dobrze. Policjanci z Oławy wspierani przez funkcjonariuszy innych służb, prowadzili poszukiwania za 4 – letnią dziewczynką i jej 5 – letnim braciszkiem. O zaginięciu policjantów powiadomiła zrozpaczona matka. Przeczesano teren całego miasta. Chłopca po godzinie poszukiwań odnalazł dzielnicowy, który zauważał go na jednej z ulic. Chwilę później odnalazła się też jego siostra. Jak się później okazało dzieci wykorzystały fakt, że ich 17 – letni brat zasnął i same wyszły z domu, bo jak stwierdziły „chciały pójść na lody”.

 3. Policjanci z Komisariatu Wodnego uratowali dwie osoby. Poszkodowani znajdowali się pod wpływem alkoholu.

  W dwóch różnych sytuacjach policjanci z wrocławskiego Komisariatu Wodnego brali udział w ratowaniu osób, które będąc pod wpływem alkoholu, znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu. W pierwszym przypadku, mężczyzna będący pod działaniem niewielkiej ilości alkoholu nie był w stanie wejść na ponton po wypadnięciu z niego w odległości około kilometra od linii brzegowej. W drugim przypadku nietrzeźwa kobieta zdecydowała, że przepłynie na drugi brzeg rozlewiska. Po dopłynięciu do celu straciła przytomność.

 4. O krok od tragedii – kierowca ciężarówki wymuszając pierwszeństwo, o mało nie zabił motocyklisty

  Mężczyzna zdający motocyklem egzamin na prawo jazdy o mało nie zginął pod kołami samochodu ciężarowego, którego kierowca nie zatrzymał się na skrzyżowaniu ze znakiem STOP. Po tym, jak nagranie zarejestrowane przez instruktora trafiło do legnickiej Policji, funkcjonariusze wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia, ustalili już personalia osoby kierującej samochodem ciężarowym.Obecnie trwają czynności w kierunku zatrzymania kierowcy, który za swój wyczyn, będzie odpowiadał przed sądem.

 5. Policjanci z Polski i Czech na rzecz bezpiecznych wakacji

  Jeleniogórscy policjanci oraz funkcjonariusze z Czech, w ramach organizowanych działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje”, wzięli udział w festynie dla dzieci i młodzieży, który odbył się w Szklarskiej Porębie. Mundurowi zwracali uwagę odwiedzających na zasady, jakimi powinniśmy się kierować w trakcie wypoczynku w górach czy też nad wodą. Organizatorem przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej wraz z podopiecznymi Domu Dziecka.

STOP SEKSTYRUSTYCE